Sürgülü Kapı

   Sürgülü bahçe kapıları bilindik açılıp kapanan kapılardan farklı olarak sabitlenen bir panel üzerinde ya da duvar içine kayarak açılır ve kapanır. Bu kullanım şekli sayesinde iç ve dış cephelerde özellikle de dar mekanlarda alandan tasarruf edilmesini sağlar. Kayar kapı, raylı kapı gibi isimlerle de adlandılan sürgülü kapı sistemi meydana gelebilecek olası kazalarına karşı da tedbir amaçlı kullanılmaktadır. Sürgülü bahçe kapılarında kullanılan yana kayarak açma düzeneği sayesinde açma ve kapama işlemi daha kolaydır.

   Kullanılması planlanan mekanın özelliklerine göre tasarlanabilen sürgülü kapılar hem mekana şıklık ve estetik katar hem de normal kapılarda kullanılamayan alanların aktif olarak kullanılmasına imkan tanır. Sınırsız alternatife sahip olan sürgülü kapılar modern duruşu, dekoratif özellikleri ve kullanışlılığı ile tercih edilen mekana değer katar.

   Uygulaması oldukça kolay ve pratik olan sürgülü kapılar bir mekanı ihtiyaçlara uygun olarak bölmek için kullanılabilecek en pratik çözümlerdendir. Cam, ahşap, PVC ve alüminyum malzemelerinden yapılabilebileceği gibi bu malzemelerin bir arada kullanılmasıyla da farklı dekoratif ürünler elde edilebilir. Aydınlık ve ferahlık ihtiyacının olduğu mekanlara ışığı geçirme özelliğinden dolayı cam, ıslak zemine sahip mekanlara ise PVC yoğunluklu sürgülü kapılar tercih edilebilir. İstenilen ölçüye göre dizayn edilebilen sürgülü kapılar dayanıklılık özellikleri sayesinde de uzun yıllar kullanım avantajı sunmaktadır. Temizlik açısından da kolaylık sağlayan sürgülü kapılar klasik kanatlı kapılardan pek çok yönü ile daha kullanışlıdır.

   Dış cephelerde daha çok hastane, restoran, okul, konut, park yeri, iş yerleri gibi alanlarda uygulanmaktadır. Yapı inşa halindeyken de sonradan yapılacak bir tadilat sırasında da sürgülü kapı sistemi kolaylıkla monte edilebilir. Sabitlenen bir panel üzerinde kullanılan sürgülü bahçe kapılarının yanında kaybolan kapı şeklinde tabir edilen duvar içi sürgülü kapılar da oldukça kullanışlıdır. Duvar içine takılan sistem sayesinde sürgülü kapıların hem estetik yönü zenginleştirilmiş hem de çok daha az yer kaplayan bir yapıya sahip olmuşlardır. Oldukça sessiz kullanımı olan sürgü kapılar alçı panel duvara da uygulanabilmektedir.

   Tek kasa içerisine giren tek kapı, tek kasa içerisinde ters yönde çalışan iki kapı, tek kasa içesinde birbirini çeken iki kapı ve daha başka seçenekleri olan bu sürgülü kapı sistemlerine Özlük Tel Örgü avantajları ve kalitesiyle sahip olabilirsiniz.